Ekaterinburg LUG

Nusprendžiau atostogas praleisti turiningai ir trupučkiuka pakeliauti. Dabar per visą Rusiją važiuoju iki Vladivostoko, o iš ten keltas iki Pietų Korėjos, kur užsiiminėsiu Won Hwa Do (čia toks kovos menas).

Kad kelionė būtų įdomesnė nusprendžiau karts nuo karto iš lipinėti traukinyje ir aplankyti skirtingus Rusijos miestus. Prie progos bandysiu čia surasti OpenSource mylėtojus.

Dabar esu Ekaterinburge. Prieš atvažiuodamas čia parašiau mailą į http://ekb-lug.ru ir paklausiau ar hebra nenori susitikti su Jaro iš Lietuvos. Atsiliepė Nikolajus (matyt jis yra saito adminas), pasakė, kad su malonumu susitiks ir dar nurodė kito vaikino (jo vardas Kiril) tel.Susiskambinau su Kirilu ir patekau į kompanijos biurą kurioje jis dirba. Kompanijos pavadinimas Naumen, čia dirba apie 100 žmonių. Rašo savo framework‘ą ir priedus jam. Frameworkas ir dar keli toolsai yra OpenSoource, viskas leidžiama pagal Naumen Public License. Anksčiau jie visą kodą rašė su Zope/Python, dabar dauguma sprendimų daroma su Java, nors kai kur dar naudojamas Python (pvz. jie rašo savo priedą MoinMoinWiki).
Priėmė mane labai maloniai. Papasakojo kaip ir kas čia pas juos, pamaitino ir net suteiks stogą nakčiai 🙂 Man visai patinka, tikiuosi, kad ir kituose miestuose irgi yra gerų LUGų ir kompanijų mylinčių atvirą kodą!