Laisviems žmonėms – laisvos programos

Šeštadienį (vasario 25 d.) man teko sudalyvauti AKL renginyje, kuri surengiau ne aš 🙂 Manau, tai gali būti labai gera tradicija, kad AKL nariai ir draugai imasi iniciatyvos ir nelaukia, kol Jaro ar koks kitas valdybos narys ką nors padarys.

Na o dabar plačiau apie tai, kas gi įvyko. Jau metų pabaigoje Jurgiui kilo idėja, kad reikia surengti seminarą apie AK visuomeninėms organizacijoms. Iš pradžių buvo planuota, kad renginys vyks Kaune ir ten dalyvaus tik visuomenininkai, bet reikalas susiklostė taip, kad susidomėjo labiau Vilniečiai ir ne visi iš jų buvo iš visuomeninių organizacijų.

Skaitykite toliau

Interviu diena

Šiandien man buvo interviu davimo diena. Daviau net 3 interviu, todėl tikėtina, kad spaudoje padaugės straipsnių apie AK.

Viskas prasidėjo 13 val. kai susitikau su Indre, kuri rašo straipsnį apie Linux naujam žurnalui apie IT. Jos žodžiais žurnalas bus skirtas IT specialistams, leis jį leidykla „Saulės spektras. Labai šauniai pasikalbėjome apie AKL’ą, mūsų atsiradimo istoriją. Taip pat pasikalbėjome apie „atviro kodo religiją“, kas tai, kodėl atsirado. Susitikimo pabaigoje nudžiuginau mergaitę padovanojęs jai Ubuntu Linux CD (reikia man kažkaip pridaryti gražiu Baltix CD, kad galėčiau dovanoti lietuviška produktą).

Iškart po to daviau interviu emailu savaitraščiui  „Atgimimas“. Čia jau koncentracija ne į Linux o į MS ir Eurokos Komisijos ginčą, bet keli klausimai apie AKL’ą.

Na o nuo 15 val. kartu su J. Jurkūniene iš „Žinių amžius“ laidos komponavome rytdienos laidą apie AK (ją galima išgirsti vasario 15 d., 16 val.  per Lietuvos radiją). Man teko atsakyti į kelis papildomus klausimus (prieš dvi savaites jau nemažai prikalbėjome su Mykolu) bei padėjau parinkti kas buvo pasakyta į temą, o kas į šalį. Rytoj pažiūrėsime kas gavosi, tikiuosi nelabai ten pripainiojau 🙂

Manau būtų šaunu, jei ir toliau susidomėjimas AK augtu ir tokiu straipsnių daugėtu.

Programų naudotojo vadovai

Šiandien, bebandydamas prisijungti prie MySQL duomenų bazės per OpenOffice.org2 Base programą, radau neseną Broniaus Jablonsko OpenOffice.org2 aprašymą Naujojoje komunikacijoje.

Pamaniau, būtų gerai iš tokių žurnalų, kaip Naujoji Komunikacija arba Kompiuterija, arba Computer Build, gauti teises perspausdinti laisvų programų aprašymus www.akl.lt svetainėje. Turėtume gražų puslapį su laisvų programų pristatymais, kurie būtų įskaitomi eiliniam naudotojui. Arba, mažų mažiausiai – turėti puslapį, kur būtų sudėtos nuorodos į tokius straipsnius. Padrąsintume žmones naudoti tokią programinę įrangą…

Ką manote?

Žiemos mytas 2006

Vat ir įvyko žiemos mytas 2006. Nors mūsų ten buvo ir ne daug, bet manau, kad buvo tikrai įdomu ir naudinga „pingvinams“ kartu pasišildyti pirtelėje.

Renginį pradėjome nuo Sauliaus paskaitos apie baltymų kristalizavimą bei pamąstymus apie tikimybių teoriją. Mantiena atliko ritualą, kuriuo metu kvietė Stallmano dvasią. Per tą laiką pirtelė jau buvo gerai įšilusi, todėl prasidėjo pirties sezonas. Šalia kaip priklauso buvo aketė į kuria galima buvo įšokti pasišildyti (lauke buvo -20, o aketėje apie 0). Vakare, kai liko patys ištvermingiausi, prasidėjo pokalbiai apie religiją bei pinigų investavimą į akcijas, o Mantiena netyliai knarksėjo.
Iš pat ryto Jaro ir Alga atsibudo nuo to, kad Giedrius jiems į lovą atnešė arbatos, tai buvo tikrai malonus poelgis. Ačiū Giedriau!

Nuotraukas iš renginio galima surasti www.akl.lt/nuotraukos/AKL2006Ziema.

Per radiją kalbėsiu kažkada vėliau :(

Šiandien man paskambino ponia Jurkūnienė iš Lietuvos Radijo ir pasakė, kad nespėjo parengti kokybiškos laidos apie AK iki rytojaus, todėl tenka ją pernešti kitai savaitei.

Laidos vedėja nori paskambinti kompų pardavėjams, paklausti kaip ten su Laisvų programų pardavimų, ką kas apie jas šneka. Paskambins į ministerija pasiklausti, kodėl mokykloje vaikų nemokina dirbti su laisvomis programomis.

Man tikrai idomu, kas gausis iš jos tyrimo, man žadėjo dar paskambinti ir pranešti kada išeis laida. Kai tik situacija paaiškės, pranešiu apie tai šitame bloge.

AKL’as vėl ieško darbuotojo

Nespėjome mes surasti projektų vadovę Eriką, kaip vėl mums reikia žmogaus. Erikai pasiūlė kitą darbą ir jį mus paliko 🙁

Taigi vėl ieškome žmogaus, kuris norėtu padirbėti AK labui.

Reikalavimai žmogui:

  • Mokėjimas dirbti kompiuterių (programavimo sugebėjimai nėra būtini).
  • Anglų kalbos žinojimas.
  • Galėtu dirbti 3-4 val. per dieną.
  • Mokėjimas rašyti (raštai, pranešimai spaudai).
  • Meilė OpenSource’ui.
  • Mokėjimas dirbti savarankiškai, generuoti ir vykdyti idėjas.
  • HTML žinios būtų privalumas.

Taigi jei kas pažįsta tokį žmogų, ar pats norėtu daugiau prisidėti prie AKL veiklos, rašykite man (jaroslav_eta_akl_tšk_lt).

Kalbėsiu per Lietuvos Radiją

Šiandien aš ir Mykolas OK dalyvavome laidos „Žinių amžius“ įrašime. Kalbėjome (kaip ir reikėjo tikėtis) apie Laisvas, atviro kodo programas. Kas gavosi, galima bus išgirsti per LR, pirmadienį, tarp 16 ir 17 val.

Man visai patiko ten pakalbėti, visgi pirmas mano pasisakymas per radiją. Žinoma, kalbant apie laisvas programas ir situacija aplinkui, reikia nesimėtyti, nes tema labai plati.
Man pačiam labai norisi išgirsti, ką ten prikalbėjau ir kaip tai sumontuos, nes iš 40 min. padarys tik 15 🙁 Bet nemanau, kad bus blogai, nes Jolanta (ponia iš LR) yra labai geranoriškai nusiteikiusi 😉 Padovanojau jau Ubuntu Breezy bei AKL’o lankstinukus (gaila, kad Baltix’o nebuvo po ranka )

Dar bandysiu kaip nors gauti įrašą (ar apšvieti jų informatikus), kad galėtume ir iš po Linux be problemų išgirsti laidą 🙂 Manau blogiausiu atvejų teks įrašą dekoduoti į .ogg ir patalpinti AKL’o ftp.

Vasario 1-osios valdybos susirinkimas

Tik ką baigėsi kasmėnesinis AKL valdybos susirinkimas. Buvo viena įdomi diskusija apie fanatizmą ir AKL rolę.

Jaroslavas papeikė Mykolą, kad dažnai jis perlenkia lazdą su AK propaganda, per daug varo ant Mikrosofto.

Mykolas teigė, kad AKL turi būti fanatiški, skleisti propagandą, kad atviras kodas jėga, viskas veikia ir t.t. Tipo, mes turim savo propaganda atsverti Mikrosofto propagandą. Neva, jei mes būsim objektyvūs, o jie varys savo FUD’ą, mes pralaimėsim.

Dar Mykolas pasiskundė, kad skirtinguose forumuose užvažiuoja ant Microsofto: vartotojų konfederacijoj, kokių nors menininkų, kad ir paties Microsofto, ir dažniausiai jo sentimentai sulaukia pritarimo. Ir tik AKL listuose vis atsidanda narių (ar buvusių narių), kurie bando būti „objektyvūs“ ir vaidina velnio advokatus — oponuoja Mykolo propagandai. Tiesa ir 100% tiesa gerai, bet toks pešimasis iš išorės atrodo, kad mes patys nesame visai tikri tuo, ką skelbiam.

Taigi, man kilo mintis paskelbti anti-Mykolo pro-Microsoft postingus off-topiku AKL viešame liste. Ypač kai juos rašo AKLo nariai ar prijaučiantys. Tik bijau, kad šitoks pareiškimas sukels fleimą apie tai, kad AKL yra išties fašistai fanatikai ir va — net neleidžia reikšti jiems nepatinkančių minčių savo forumuose.

O Microsoftas leidžia pro-OpenSource sentimentus savo bloguose, forumuose ir t.t.?