akl.lt2.0 beta

Po ilgų diskusijų ir aptarimų atsirado vienas geras žmogus, kuris daug negalvodamas tiesiog paėmė ir nupiešė akl.lt dizainą (Justai, ačiū Tau). Aš irgi ilgai negalvojau ir tą pati vakarą padariau tai, ką RQ komentavo taip:

„Jaro mane mandagiai išprievartavo šiąnakt tą dizainą pritaikyti, pats sėdėdamas šalia ir vis primindamas, kas mano variante dar neatitinka maketo.“

Taigi dabar turime naują akl.lt išvaizdą (už tai ačiū Justui ir Rimui). Žinoma rad daug ką reikia nuveikti. Artimiausiai numatomi darbai:

 • akl.lt/naujienos turi atsirasti naujienų rūšiavimas pagal kategorijas.
 • pirmame puslapyje iš dešinės atsiras paskutinių 5 blogo įrašų antraštės, kad ateidami į akl.lt visada būtų matoma, ar yra kas naujo akl Blog’e.
 • atsiras keli reklaminiai baneriukai (dizaino maketas). Reklamuosime forumai.akl.lt, planet.akl.lt, wiki.akl.lt, ir laisvų projektų hostingo paslaugą.

Laukiame Jūsų pastabų ir pageidavimų.

12 thoughts to “akl.lt2.0 beta”

 1. Labai jau didelės raidės, na, bent per pora punktų.
  Dėl to matau tekstą ir JOKIO dizaino.

 2. Mano nuomonė yra panaši į tomsono – naujas AKL dizainas – tai jokio dizaino, o tik infomacija. Jokios gyvybės, jokios nuotaikos – tik sausas tekstas su keliais geltonais blynais. Galbūt kas darė šį „dizainą“ naudojasi 1600×1200 raiška, bet žiūrint labiausiai paplitusio dydžio lange – šiek tiek mažesniu nei 1024×768 atrodo kraupiai – žr.: http://ftp.akl.lt/incoming/akl-pirmas-puslapis/www.akl.lt-2.0beta-Firefox2.0-Ubuntu.png 🙁
  Raidės didelės, šriftas negražus, jokios pramogos. Va pažiūrėkit kad ir http://www.kde.org – puslapis irgi ne pramogoms skirtas, bet yra kas džiugina akį – kad ir snaigutė viršuje dešinėje, kad ir žalias spalvotas drakoniukas… KDE.org ar GNOME.org raidės irgi gana didelės, bet nors ne arkliškos… Arba va kokį http://www.mozilla.com pažiūrėkit – šitas puslapis nėra „sausai informatyvus“, jis yra mielas, o akl.lt 2.0 beta – kaip tekstas ant švitrinimo popieriaus – skaityti galima, bet rankose laikyti ar liestis nemalonu…
  Ankstesnė akl.lt puslapio išvaizda (žr. http://web.archive.org/web/20060531195048/http://akl.lt/) yra internetinių puslapių dizaino pažiba, palyginus su dabartiniu. Ten nors šiek tiek yra kur akį paganyti, kad ir tas žalsvas piešinukas (http://web.archive.org/web/20060531195048/http://www.akl.lt/images/pic.png ) viršuje.

 3. Labas dar.
  google.com turi super dizainą.
  Ir, tarp vyrų šnekant, patrauklios moterys turi patrauklias proporcijas.
  Kokios proporcijos Jaroslavo nurodytame paveikslėlyje?
  Antraštėje, į kurią pirmiausiai krypsta akys, labai daug teksto, kas labai ‘storina’ antraštę. Tokiems išsireiškimams kaip ‘jums teriekia užpildyti formą Fx007xyz’ čia nevieta.
  Toliau eina Naujienos su santrupomis, turbūt svarbiausias daiktas portalui.
  Jos yra, jos pastebimos, tik praverstų keli blizgučiai – naujienos įvedimo data (bent jau), koks ženkliukas…
  Šalia ar viršui turi būti linkai į portalo straipsnius, gelmes. Neprapuolantys margumyne, bet ir nedraskantys akių (na, kaip iškirptė ar skeltukas;-)). Jie yra, tik gal kiek gožiami antraštės ir neproporcingai smulkūs.
  Kas yra dešinėje pilkame fone – visai neaišku. Griečiausiai visokie apvalumai, oi, atsiprašau, papildymai linkams. Tokio išmatavimo jie nėra smarkiai patrauklūs, gal tik po atitinkamo kiekio alaus, ar, kaip sako graikai – iš atitinkamo atstumo. Gal pasirinkite kokį standartinį reklamos banerio plotį- 180 pxl. Tekstui siauroka, tai gal perdarom atvirkčiai – sukeliam čia naujienas, o tuos apvalumus keliam į naujienų pusę.
  Hmmm… Gavosi senas geras puslapis. Kam čia šovė mintis jį keisti?

 4. Oi, atsiprašau, data naujienose yra, tik gal galima ją sekančioje eilutėje ir kiek smulkesniu šriftu (7-8px)? Ir be linko.

 5. Dėl šriftų. Šriftai yra 100% dydžio, t.y., būtent tokio aukščio, koks yra numatytas jūsų naršyklėje. Jei jums tas numatymas nepatinka – visada galite jį pasikeisti. Mano nuomone (kuri, beje, nėra originali), būtent interneto naršytojas turėtų pasirinkti, kokio dydžio šriftas jam yra patogiausias. Deja, paplitusi praktika yra mažinti pasirinktą jo šriftą iki tam tikro procentų kiekio. Šiuo atveju galima tik pasidžiaugti, jog „Epiphany“ kūrėjai išdrįso sumažinti nusistovėjusias numatytąsias reikšmes iki tokių, kokias žmonės realiai naudoja.

  Tiesa, matau, kažkas šriftus jau „sumažino“. Aš tai būčiau linkęs tą pakeitimą užkomentuoti.

  Dėl išvaizdos: galbūt ne visi mato tuos šviesiai pilkus atspalvius, be kurių svetainė atrodo tikrai nykiai. Manau, reiks juos patamsinti.

  Dėl datų: Sutinku, jog jas būtų sveika kažkaip atskirti. Jaro, ką manai?

 6. Man tai dideli šriftai kaip tik patinka, gražu ir skaityt lengva. 🙂 Na tiems kas mastdajų naudoja, tai gal ir negražiai atrodo, kai ten šriftai kvadratiniai – įsijunkit antialiasingą.

 7. Man ir prie sirdies dideli sriftai 🙂 mano manymu tai web ateitis , nes dabar svarbiausia iskaitomumas , ir man naujasis akl dizainas patinka 🙂

 8. O kodėl čia visi žinučių autoriai (ir aš – tarp jų, nors visai nenoriu tokiu būti 🙁 ) – SAID’ai?
  Ir laikrodis kažkodėl amerikoniškas… su @ (at) raide prieš jį.

 9. Naujas dizainas jokio dizaino — panašu į standartinio, eilinio blogo išvaizdą. Senasis buvo geresnis tikrai. O raidės pas mane per mažos, savo monike neįskaitau, gal autorius dirba su 800×600 moniku.

Komentavimo galimybė išjungta.