Korėjos atviro kodo judėjimas (한국 오픈소스)

Šią vasarą nusprendžiau praleisti turiningai (visada taip darau :) ir nuvykau į Pietų Korėja pasitreniruoti kovos menų. Bet aš nebučiau aš, jei nebandyčiau išsiaiškinti kaip čia gyvena judėjimas už laisvas, atviro kodo programas.

Styvo dėka gavau Sonia Park kontaktus (kaip aš supratau, jį padėjo organizoti Mark’o Shuttleworth’o atvažiavimą į Korėja 2005 metais). Kaip pasirodė vėliau, Sonia dirba valstybinėje agenturoje su Atviro kodo projektais.

Sonios dėka gavau kontaktus dar vieno žmogaus, jis yra Korėjos OpenOffice.org community lyderis. Po trumpo susirašinėjimo su Jeongkyu Kim (toks jo vardas) jis mane pakvietė į pirmą OpenOffice.org Korea community offline meeting.

Korea OO.org community meetingVisas reikalas vyko penktadienį rugpjūčio 11 diena. Susitikime dalyvavo 8 žmonės. Dauguma laiko kalbėjo Korėjietiškai, todėl daug apie jie OpenOffice.org propagavimo planus papasakoti negaliu, tačiau kai ką visgi pavyko sužinoti.

Nors mes Lietuvoje dažnokai girdime džiugias naujienas apie atviro kodo plytimą rytuose, situacija čia yra praktiškai tokia pat kaip ir kituose pasaulio šalyse, nors čia yra savų prieskonių. Nors dauguma žmonių naudoja MS Windows tačiau MS Office nėra čia populiariausias biuro paketas. Populiariausias yra Hangul Office. Taigi yra du dideli rinkos žaidėjau, dėl to OpenOffice.org dar sunkiau skinasi sau kelia. Pasak Jeongkyu Haansoft Hangul(Haansoft Office) yra dar blogiau nei MS Office, nes jis yra uždaras ir naudoja nuosava binarinį formatą bei kol kas neketina pereiti prie atvirų standartų.

Korėjiečiai yra labai užimti žmonės, statistikos rodo, kad jie dirba daugiausia pasaulyje (vidurkis apie 12h per dieną), todėl kažką naują išmokti jie visai neturi laiko. Tai irgi pasunkina padėtį.

Yra ir gerų naujienų. Korėjos vyriausybė remia Open Source, netgi įsteigė vyriausybinę agentūrą atviro kodo reikalams vystyti. Taigi šitoje vietoje Korėjiečiai tikrai toliau pažengė negu Lietuvą. Reikia iš jų perimti gerą patirtį.

Na ir pabaigai norėčiau papasakoti truputi apie patį mytą ir Korėjietišką charakterį.

Korėjiečiai yra ekstremalai. Jei jau ką nors daro, tai daro iki galo. Jei jau susitiko paplepėti tai negalima apsieiti be sodžiu (ryžinė degtinė, panaši į Japoniška soke). Iš pradžių nuėjome į pirmą kabaką, kur jie išgėrė sodžiu, pavalgėme gerai, pakalbėjome, tada pagal Korėjietiškas tradicijas nuėjome į kitą kabaką, kur buvo užsakyta dar pavalgyti ir alaus. Na o kai buvo jau 12pm ir visi lyg nuėjo namo, manę vienas iš jų pakvietė į trečia kabaką 😉 Prieš tai varčiau komiksą apie Korėjiečius ir jų papročius, kur buvo pavaizduota kaip Korėjiečiai eina iki galo (t.y. iš vieno kabako į kitą), nelabai tada supratau jumoro, bet dabar man viskas tapo aišku :) Laimei jų sodžiu nėra stiprus gėrimas ir net po 3 kabako hebra pakankamai blaiviai mąsto (bet po 5 tai jau tenka nešti) :)

Yra pas juos dar vienas paprotys kuris man labai patiko. Užsienietis nekados nemoką, už jį apmoką vyriausias :) Taigi dabar privalau pranešti visai Lietuvai, kad Korėjiečiai labai geri žmonės ir Korėja labai svetinga šalis !

Tiek naujienų iš Azijos kontinento.

One thought on “Korėjos atviro kodo judėjimas (한국 오픈소스)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *