akl.lt ateitis

Šiandien po kursinių darbų gynimo aš, Alga ir Vasilijus (Chabbrik) susirinkome Picoje Jazz ir aptarėme akl.lt ateitės strategijas. Po pusvalandžio svaigimų apie Web 2.0 supratome, kad mes to norime 🙂 Dar po pusvalandžio Vasya suprato, kad techniškai jam tai teks realizuoti ir dar po pusvalandžio ant popieriaus turėjome dizaino maketą bei idėją kaip tai padaryti techniškai su plone.

Trumpai tariant visiškai keičiame puslapio koncepciją. Jei dabar mūsų page yra ver 1.0, tai naujasis pilnai galės vadintis ver. 3.0.


Naujojas puslapis privalo būti neapkrautas, patogus naudotis, malonus akiai ir technologiškai naujoviškas.

AKL teikia daug paslaugų ir turi skirtingus projektus. Panašiai kaip Google, Yahoo, OSTG mes atskiriame visus projektus. O www.akl.lt tai labiau ne portalas o vieta iš kur galima patekti visur. Taigi bandome turėti:

www.akl.lt – vartai į AK paraulį.

apie.akl.lt – čia info apie AKL mūsų praeitį, ateitį, projektus, rėmėjus ir t.t.

ideologija.akl.lt – ideologinė informacija.

skaitykla.akl.lt – apie knygas, straipsnius, publikacijas ir kitus laisvus reikaliukus.

programos.akl.lt – laisvų programų katalogas.

nuorodos.akl.lt – FLOSS nuorodų katalogas.

wiki.akl.lt – mūsų wikis.

blog.akl.lt – AKL narių dienoraštis.

forumai.akl.lt – Forumai.

hosting.akl.lt – apie mūsų teikiama hostingo paslaugą. Tipo kokie projektai jau yra. Forma su prašymų sukurti hostingą. Gal ateityje galimybė pakeisti pass ir panašiai per web’ą.

paslaugos.akl.lt – Atviro kodo firmos ir šiaip žmonės čia galės reklamuoti savo paslaugas.

skelbimai.akl.lt – Atviro kodo skelbimai. Iškantiems/siųlantiems darbą. Norintiems surasti partnerius projekto kūrimui ir t.t.

naujienos.akl.lt – FLOSS naujienų portalas.

trac.akl.lt arba issue.akl.lt arba bugs.akl.lt (reikia dar tiksliai pavadinimą sugalvoti – čia bus pranešimų ir pageidavimų registravimo sistema. Tipo galima pasakyti kas neveikia, ko reikia mūsų serveryje ir pan. Taip susidarys darbų sąrašas ir visada bus matoma, kas jau padaryta o kas ne. Pvz. dabar kaip darbai yra pakurti akl’o svn’ą, pakurti nariai.akl.lt instance. Nesenai sutvarkiau pageidavimą su mail siuntimų iš dogma.akl.lt ir t.t

Reikalinga jūsų pagalba:

 1. Reikia pagal mano pateiktus briežinius sukurti dizainą (web 2.0,minimalistinis dizainas, dideli šriftai, daug laisvos vietos).
 2. Reikia prisidėti prie AKL naujeinų sistemos newswire kūrimo.
 3. Reikai padėti integruojant mūsų sumanymus į plone.
 4. Reikia idėjų kas turi būti paslaugos.akl.lt ir prisidėti prie realizavimo.
 5. Reikia nuspresti kaip vadinsime trac.akl.lt ar kaip kitaip?
 6. Reikia nuspresti ar perkeliame forumus ir blogą į plone.

3 thoughts to “akl.lt ateitis”

 1. 3. Reikai padėti integruojant mūsų sumanymus į plone.

  Sita dalimi as planuoju apsiimti, kai baigsiu kelis kitus Plone projektus.

  4. Reikia idėjų kas turi būti paslaugos.akl.lt ir prisidėti prie realizavimo.
  Cia AKL svetaine galetu buti kaip neutrali vieta, kur programuotojai ir kiti OS sekejai galetu ieskotis darbo, o imones siulyti darba. Taip kompanijos galetu reklamuoti save, jei ju veikla yra grindziama OS principais.

  5. Reikia nuspresti kaip vadinsime trac.akl.lt ar kaip kitaip?
  Problemos.akl.lt man kaip ir tinka. Kitoks variantas galetu buti klaidos.akl.lt.

  6. Reikia nuspresti ar perkeliame forumus ir blogą į plone.
  Manau paaiskes kuriant svetaine. Foruma tai tikrai artimiausiu metu neverta kelti, nes Plone dar neturi padoraus atitikmenio. Del blogo nezinau, dar tu produktu nenagrinejau, bet pradziai paliksim kur yra.

 2. Sveiki,
  4. Paslaugos.
  Manau, tai neturi būti rėmėjų pristatymas, jų tikrai nagalima pamiršti, tačiau čia reikėtų aprašyti kas ir kokiu būdu gali padėti žmonėms ir organizacijoms spręsti problemas. Kas (pvz. valdybos nariai) gali konsultuoti ideologijos ir valstybės politikos AK klausimais, kas techniniais, kas rengia mokymus, kas diegia programas, kas programuoja, kas prižiūri ir t.t.
  Rėmėjų nuorodos turėtū būti integruotos į portalo struktūrą, kaip reklama. Atskirame tinklapyje galima apie juos parašyti daugiau.

Komentavimo galimybė išjungta.