Laisviems žmonėms – laisvos programos

Šeštadienį (vasario 25 d.) man teko sudalyvauti AKL renginyje, kuri surengiau ne aš 🙂 Manau, tai gali būti labai gera tradicija, kad AKL nariai ir draugai imasi iniciatyvos ir nelaukia, kol Jaro ar koks kitas valdybos narys ką nors padarys.

Na o dabar plačiau apie tai, kas gi įvyko. Jau metų pabaigoje Jurgiui kilo idėja, kad reikia surengti seminarą apie AK visuomeninėms organizacijoms. Iš pradžių buvo planuota, kad renginys vyks Kaune ir ten dalyvaus tik visuomenininkai, bet reikalas susiklostė taip, kad susidomėjo labiau Vilniečiai ir ne visi iš jų buvo iš visuomeninių organizacijų.

Taigi šeštadienį, 10 val., Mykolo Riomerio universitete, 404 auditorijoje susirinko kokie 10 žmonių. Pranešėjais buvo Jurgis, Mykolas OK ir Jaro. Kalbėjome apie tai kas gi yra tuos Laisvos programos ir Mykolas turėjo šansą išsikalbėti o žmonės pajusti, kad Laisvų programų judėjimas tai tikrai religinė organizacija, kuri turi savo pranašus (Richard Stallman) ir anti-kristą (Bill Gates). Atmosferą buvo tinkama, todėl tokios kalbos buvo gerai priimtos. Vėliau Jurgis parodė OpenOffice.org galias bei Mozilla Thunderbird. Mykolas papasakojo apie Mozilla Firefox, o Jaro iškepė Baltix kompaktus ir nudžiugino dalyvius maža dovanėlę. Ilgai nenorėjome išsiskirti, bet apie 15 val. supratome, kad teks.

Nors renginyje buvo nedaug dalyviu, bet manau, kad jis sėkmingas. Man labai patiko klubiška atmosfera. Manau panašaus pobūdžio klubiškus seminariukus galima rengti bent kartą per 2 mėn., jei labiau pareklamuotume, sugalvotume daugiau temų, jie galėtu šauniai prisidėti prie AK populiarinimo Lietuvoje, juolab, kad jų organizavimas nereikalauja pernelyg daug pastangų organizuojant. Dažnai skaitau Lenkijos naujienų portalus ir ten vos ne kiekvieną mėn. kuriame nors mieste vyksta vieno ar kito LUG susirinkimas. Visada yra kokia nors tema. Vat ir Lietuvoje galėtume persikelti iš tiesiog mytų kabokuose (žinoma jie irgi reikalingi) į teminius mytus. Taip galėtume ne tik gerai praleisti laiką, bet ir skleisti savo „tikėjimą“ plačiajai visuomenei.

8 thoughts to “Laisviems žmonėms – laisvos programos”

 1. hm, o aš pritariu Andriui kad sąvokos „religija“ reikia atsisakyti. Ne pačios „religijos“, aišku 😉
  Nes ir mane nuo AK ir Linux atstūminėja tas kone sektantiškumas, varymas ant gerai padarytos tik grubiai brukamos „windows“. Nebūkim radikalūs. AK yra visiems, net tiems, kurie nežino ir nenori žinoti kaip tai atsiranda ar kas tas pingvinas. AK yra ypač socialus „tikėjimas“, -tiek, kad mano supratimu, jo vaisiai turi būti ne tik „tikinčiųjų“ ratui.

 2. Aš jau esu siūlęs daryti teminius susirinkimukus, bet kažkodėl daugelis į tai žiūri skeptiškai. Man rodos jie būtų labai naudingi AK judėjimui. Pvz. paskelbiamas suėjimas pagvilldenti kokią nors konkrečią
  problemą, susirenka keli ta tema suinteresuoti AKL asmenys, pora nelabai suinteresuotų, bet šiaip smalsių ir turinčių laiko, ir dar gali ateiti vienas kitas ne AKL narys, bet ateityje galintis juo tapti. Net jei nagrinėjama problema nebus pastūmėta iš vietos, betarpiškas AKL narių bendravimas labai naudingas.

 3. Kuo tuoliau tuo AKL daugiau primena vaikų žaidimus. Pas jus matosi ta pati tendencija kaip ir pas visą OpenSource judejimą. Ne svarbu kaip padaryta bet svarbu įbrukti žmonėms kad tai yra gerai. Nežinau kaip kitiems bet man tai vis daugiau panašu į vaiką kuris nori pasigirti viskuo kuo turi ir padaro iš to labai daug triukšmo bandydamas visiems irodyti kad jis yra kiečiausias. Bill Gates antikristas o Richard Stallman pranašas- turbut jau sukurėt visa savo religijos herarchija. Koks rimtas žmogus patikės jums savo verslą perskaites tokius žodzius. Jums ne religiją reikia skleisti o savo darbus nes kitaip jusų skleidžamos mintis yra vertos ne daugiau nei turgaus bobučių mintis. Tokios pat protingos ir kupinos tiesos.

 4. Saviironija manau yra sveika. Niekas nesiruošia kurti religinės organizacijos iš AKLo. Tačiau kartais pastebėti tai kas dedasi ir linksmai iš to pasijuokti yra sveika. Na nejau AKLas turi būti UABas? Nejaugti negalime kartais pajuokauti? Nesuprantu, kodėl kai kurie žmonės taip liguistai reaguoja į kalbas apie OpenSource ideologiją?

 5. Kiek esų skaites apie OpenSource judejimą tai jau tiesiog galima apsivemti nuo tuos ideologijos. Jus tiesiog negalite nekišti savo ideologijos kitiems. Ne viskas kas OpenSource yra gerai bet jus vistiek laikotės tiktai savo ir nenorite pripažinti nieko kito. Dar nieko kai žmonės nekiša kitiems savo minčių bet kai pradeda tave menkinti dėl to kad tu nesutinki su jų mintimis… Jeigu tik pasakysi ką nors blogo apie OpenSource tai tu jau esi jų priešas o tave išvadina puspruočiu. Ir taip yra su visu OpenSource judėjimu. Jusų jumoras yra dažniausiai nukreiptas prieš Microsoft. Čia irgi nebuvo išimtis. Net nejuokinga jau.Tai yra tiesiog reklama kurios ir taip pilna visur. Tikrai nėra malonu kai vietoj kokių nors naujienų gauni reklamą kad išėjo nauja „super saugaus“ FireFox versija. Apie tą mitini OpenSource saugumą galima paskaityti vos ne kasdien. Pažistu aš pakankamai daug žmonių kurie prisigaudė internete nežine ko nauduojant Linux.

 6. Pawlik, OpenSource turi dvi puses. Vieną ideologinę, ją propaguoja FSF su RMS priekije. Kita technologinė.
  Vieniems svarbiausia, kad programa būtų laisva. Net jei jį techniškai ne tokia gera kaip uždara, vis tiek jį geresnė, nes laisva. Yra žmonių, kuriems idėjos svarbiau nei tiesiog materialinis gėris.
  Kiti teigia, kad OpenSource leidžia pigiau ir geriau kurti programas. Čia jau OSI (OpenSource.org) pozicija, čia vienas iš ryškiausiu atstovų Linus Torvalds.

  Ir vieni ir kiti kalba apie ideologija, nes Laisvos, atviro kodo programos (FLOSS) neatskiriamos nuo ideologijos. Tik vat vieniems svarbiausiai kokybė (manau Tu tarp jų), o kitiems laisvė. Ir aš visą laiką susilaukiu priekaištu tai iš vienu (Kodėl AKL toks fanatiškas, kiek galima religijos …) tai iš kitų (Kodėl AKL nieko nedaro? Priešai puola o jus tylite, kodėl neginate ideologijos…)

  AKLas tai organizacija jungianti ir vienus ir kitus. Vieniems AKL nariams yra svarbiau laisvė, kitiems technologijos (net nežinau kaip čia teisingiau pasakyti). Ir vieni ir kiti teisus.

  Kalbant apie fanatiška savo produktų reklamą, tai čia jau tokia žmonių prigimtis. Komercinės kompanijos daro tą patį. Kiekvienas nori įpiršti, kad jo produktas geriausias. Tik kalbant apie nuosavybinius produktus, juos dažniausiai gina tik savininkai, o AK programos yra lyg ir bendruomenės gaminys, todėl kiekvienas bendruomenės narys jaučia vidine pareigą pareklamuoti savo produktą. Nemanau, kad AK reklama yra labiau klaidinanti nei MS.

  P.S. Kalbant MS neturiu omenyje vieną kompaniją. Aš kalbų apie kompanijų tipą, kuriu verslo modelis yra panašus į MS. Aš naiviai tikiuosi, kad MS kada nors pasikeis, kad pasaulis bus geresnis ir visur viešpataus taika. Tada ir nereikės tokiu fanatiškų kalbų. Na o dabar yra taip kaip yra.

 7. „Tada ir nereikės tokiu fanatiškų kalbų“ :). Ir vėl kaltas MS ir į jį panašūs :).
  Kažkiek aš pritariu Pawlikui – kažkokia religija daroma iš AK. O to mažiausiai reikėtų.
  Mano nuomone, gal reiktų taip daryti:
  LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISĖS GAUTI INFORMACIJĄ IŠ VALSTYBĖS IR SAVIVALDYBIŲ INSTITUCIJŲ IR ĮSTAIGŲ ĮSTATYMAS
  Esminiai punktai :
  „18 straipsnis. Informacijos parengimas
  1. Dokumentų, informacijos rinkmenų ar jų dalių teikimas internetu ar kitokiomis elektroninėmis priemonėmis turi būti patogus pareiškėjams informaciją priimti bei naudoti ir neturi reikalauti iš pareiškėjo įsigyti specialią (licencijuojamą) programinę įrangą.“
  Nukopijavau iš http://openoffice.lt.

  Griebkit šį įstatymą ir pirmyn Seiman – teko matyti prieš porą metų, kad dokumentai pas juos Word 97 formato. Net ne pdf. Tiesa, reikalai pagerėjo – formatas jau Word 2000… naujesnių… Beje, aukščiau paminėtas įstatymas irgi – 97-2000 Wordo versijų :D.
  Taigi, nueinat, pamojuojat įstatymu ir pasisiųlot – davai, mes jums konvertuosim iš doc į odt ir dar pdf pridėsim. Manau, būtų gera, ištraiškinga pradžia.

 8. Atsakau į jurkis postą.

  Žinok, apie šituos įstatymus mes jau seniai ir ne vieną kartą sakėme. Situacija žymiai sudėtingesnė, valdžia apie tai žino, bet niekaip nepradeda ką nors daryti. Tai vienoje vietoje stringa, tai kitoje 🙁

  Jei nori sužinoti ką AKL šitoje srityje nuveikė gali bent mūsų pasisakymus konferencijuose paskaityti http://www.akl.lt/apie/?doc=pranesimai.html.
  Nepamiršk http://www.akl.lt/2006/kiti/kreipimasis_pasirasytas.pdf .

Komentavimo galimybė išjungta.